Česká pošta Majetín oznamuje občanům, že od 6. května 2020 bude mít opět otevřeno každou středu odpoledne od 14.00 do 17.00 hodin.
Kamenictví Tvardek oznamuje občanům, že ve středu 6. května 2020 od 16.00 hodin do 16.30 hodin bude přijímat objednávky na kamenické práce na místním hřbitově. Na veškeré kamenické práce sleva 10%.
Žádáme majitelé pejsků, aby byli ohleduplní a odklízeli psí exkrementy z veřejného prostranství, a to nejenom v ulicích obce, ale také v blízkém okolí – směrem k Olší, za koupalištěm, k pískovně, k čistírně odpadních vod, ke splavu a podobně. Stále se objevuje spousta případů, kdy zůstávají psí výkaly na trávě nebo dokonce na komunikaci a znepříjemňují tak klidné vycházky s dětmi. Rozšiřují se i nové způsoby venčení pejsků, a to pouhým vypuštěním pejska před dům! Majitelé si zřejmě neuvědomují, že svým chováním nejen narušují sousedské vztahy, znečišťují veřejná prostranství, ale také způsobují přestupek. Nehledě na to, že volně pobíhající pejsek může způsobit pád z kola malého dítěte nebo dokonce vážnou dopravní nehodu. Na to je jediná rada. Nedělejme to, co nechceme, aby nám dělali jiní!